Forum Historia - Rybnik 2010 Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Najlepsze jednoski, armie, wodzwie w dziejach
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Odpowiedz do tematu    Forum Historia - Rybnik 2010 Strona Główna » Kącik dyskusyjny / Historia Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Najlepsze jednoski, armie, wodzwie w dziejach
Autor Wiadomość
cesarzforum
AdministratorDołączył: 06 Paź 2010
Posty: 37
Przeczytał: 0 tematówPost
FLawiusz Aecjusz napisał:
Najlepsza jednostką wg mnie były oddziały Waffen-SS.To były dopiero elitarne jednostki Very Happy


oj błażej, oj oj ;]
Nie 23:34, 24 Paź 2010 Zobacz profil autora
goro19
Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematówPost
Jeżeli chodzi o jednostki SS to waffen- SS byly to jednostki wielonarodowościowe naprzyklad waffen- SS Scharführer ( Straszy plutonowy) , natomiast z tego co wiem Niemcy ktorzy okazali sie w 100% Niemcami nie używali przed tytułem słowa waffen. Natomiast moja wiedza może okazać się mylna. Jeżeli chodzi o elitarne jednostki SS to są to 1 Dywizja Pancerna Leibstandarte SS Adolf Hitler. Ludzie którzy tworzy tą jednostke musieli przechodzić ciężkie selekcje i napewno " Nie Niemiec" Nie miał prawa buty. Bodajże samo drzewo genealogiczne osoby która chciała być w tej jednosce musiała do roku 1600 () Tutaj mogę sie mylić) mieć samych Niemoców w rodzinie itp.

Taka ciekawostka hasłem dywizji było - mój honor nazywa się wierność
Pon 17:03, 25 Paź 2010 Zobacz profil autora
Ryan
Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 56
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Rybnik

Post
goro19 napisał:
Jeżeli chodzi o jednostki SS to waffen- SS byly to jednostki wielonarodowościowe naprzyklad waffen- SS Scharführer ( Straszy plutonowy) , natomiast z tego co wiem Niemcy ktorzy okazali sie w 100% Niemcami nie używali przed tytułem słowa waffen.


Prawda.

goro19 napisał:
Natomiast moja wiedza może okazać się mylna. Jeżeli chodzi o elitarne jednostki SS to są to 1 Dywizja Pancerna Leibstandarte SS Adolf Hitler. Ludzie którzy tworzy tą jednostke musieli przechodzić ciężkie selekcje i napewno " Nie Niemiec" Nie miał prawa buty. Bodajże samo drzewo genealogiczne osoby która chciała być w tej jednosce musiała do roku 1600 () Tutaj mogę sie mylić) mieć samych Niemoców w rodzinie itp.


Bardzo możliwe, że selekcja była nawet tak ostra. Ale jedynie przed, oraz na początku wojny. Później, z braku innych możliwości, zaczęto uzupełniać szeregi elementem "nie do końca czystym rasowo".

goro19 napisał:
Taka ciekawostka hasłem dywizji było - mój honor nazywa się wierność


To była dewiza całego SS.


Prawdziwą ciekawostką na temat Pierwszej Dywizji Waffen SS był jej rodowód. Wywodziła się ona bezpośrednio od 120 osobowego oddziału straży przybocznej Adolfa Hitlera, utworzonego jeszcze w 1933 roku.
Później jednostka brała udział w zajęciu Saary, oraz w remilitaryzacji Nadrenii.
W Kampanii Wrześniowej i w Bitwie o Francję brali udział wciąż będąc w sile jedynie pułku. Podczas walk na Bałkanach została już dozbrojona do siły brygady. Dopiero biorąc udział w Operacji "Barbarossa" uzyskała status dywizji, by następnie w latach 1942 stać się dywizją grenadierów pancernych a dopiero w roku 1943 zostać w końcu dywizją pancerną.

Niezła droga, od liczącej 120 ludzi gwardii przybocznej, do pełnej, liczącej 22000 dusz Dywizji Pancernej.

PS. Tak przy okazji zagadnienia, czy stosowano później obniżone rygory przy rekrutacji nowych żołnierzy. W 1943, w październiku uzupełniona (po ciężkich walkach pod Charkowem i Bitwie Pod Kurskiem) i świeżo mianowana Dywizja Panc. LSSAH wraca na Front Wschodni. Ma 20000 ludzi i 160 czołgów. W lutym 1944 roku zostaje wycofana z linii, jej liczebność wynosi 1250 ludzi i 3 czołgi. Jak widać, chcąc nie chcąc musiano obniżyć standardy.

Pon 18:36, 25 Paź 2010 Zobacz profil autora
goro19
Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematówPost
Niezła droga, od liczącej 120 ludzi gwardii przybocznej, do pełnej, liczącej 22000 dusz Dywizji Pancernej.

Oni nie mieli dusz Razz........
Wto 18:27, 26 Paź 2010 Zobacz profil autora
Witek/Szary
Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematówPost
Don't be stupid, be a smartie, come and join to nazi party!
Wto 21:29, 26 Paź 2010 Zobacz profil autora
MarcusProbus
Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 23
Przeczytał: 0 tematówPost
goro19 napisał:
Ludzie którzy tworzy tą jednostke musieli przechodzić ciężkie selekcje i napewno " Nie Niemiec" Nie miał prawa buty. Bodajże samo drzewo genealogiczne osoby która chciała być w tej jednosce musiała do roku 1600 () Tutaj mogę sie mylić) mieć samych Niemoców w rodzinie itp.


Po pierwsze w jaki sposób udowodnisz że przodkowie z XVII w czy XVIII w to Niemcy? Jeśli narodowość wchodzi do dopiero pod koniec XVIII w a pełna jest dopiero w wieku XIX. Wcześniej podziału narodowego nie było, jeśli uznasz że po nazwisku to nie zapomnij o heraldycznej germanizacji. więc rodowy Niemiec mógł być (względem narodowych doktryn; Francuzem, Szkotem Polakiem, Rosjaninem) Przemieszczanie się ludzi w wcześniejszych wieków i otrzymywanie ziem (rycerstwa najemnego)
dwa. Władza totalitarna jak Nacjonalizm, nie mogła dopuścić nie Niemca więc udowodniła mu niemieckie korzenie nawet jak był Francuzem Polakiem czy Ślązakiem.

A jeśli chodzi o wybitne jednostki to tak: Zjadę wsze wybitne dywizje SS które i tak były gówno warte, bo z takim zapleczem każdy może, (niektórym można odarć co ich Wiking na przykład)
kontruje prawdziwymi Doborowymi jednostkami których i niemieccy Generałowe zazdrościli, to
Pierwszą odziały podhalańskie w skaldzie
- 1 Pułk Strzelców Podhalańskich, wchodzący w skład 21 Dywizji Piechoty Górskiej, odcinka Armia Karpaty (wojna obrona)
- 2 Pułk Strzelców Podhalańskich wchodził w skład 22 Dywizji Piechoty Górskiej pierwotnie przydzielony Armii Łódź, a 3 września przydzielony do obwodów Naczelnego Wodza.
- 3 Pułk Strzelców Podhalańskich Macierzystość wchodził w skład 21 Dywizji Piechoty Górskiej, Armia Kraków
- 4 Pułk Strzelców Podhalańskich - miny nazwy chronologicznie 6 Pułk Strzelców im. Zawiszy Czarnego, 19 Pułk Strzelców Polskich, 19 Pułk Strzelców Pieszych, 143 Pułk Strzelców Kresowych, 4 Pułk Strzelców Podhalańskich
- 5 Pułk Strzelców Podhalańskich wchodzi w skład 22 Dywizji Piechoty Górskiej Armii Kraków
- 6 Pułk Strzelców Podhalańskich wchodzi w skład 22 Dywizji Piechoty Górskiej Armii Krakw a następnie Armii Małopolska
- Samodzielna Brygada Strzelców Podhalańskich o niej nie trzeba pisać nazwa mówi sam za siebie od Finlandii po Brytanie
- Batalion Strzelców Podhalańskich - oni Powstali w Anglii po rozważani 14 VI 40 roku SBSPh i przyjęli ich tradycje

a oto ich korpusowa do 45 roku 1,3,4, Pułku [link widoczny dla zalogowanych]
korpusowa 2 pułku [link widoczny dla zalogowanych]
Korpusowa 5 pułku [link widoczny dla zalogowanych]
Korpusowa 6 pułku [link widoczny dla zalogowanych]
Sztandar BSPh [link widoczny dla zalogowanych]

Następny odział to 1 Samodzielna Brygada Spadochronowa korpusowa [link widoczny dla zalogowanych]
Cichociemni odziały dywersyjne na tyłach wroga [link widoczny dla zalogowanych]
2 Korpus Polski grze nikt nie może tam 2 Korpus walczy pod dowództwem Andersa [link widoczny dla zalogowanych]
Cyrk Skalskiego (Polski Zespól Myśliwski) [link widoczny dla zalogowanych]

Najlepsza jednostką bojową jest Polski żołnierz Bo żaden nie walczył tak zaciekle tak jak oni to wspaniała i indywidualnie doborowa jednostka bojowa, Bo wolność Krzyżami się mierzy więc niejeden kawałek ziemi na świecie do polski należny.
Wto 21:48, 26 Paź 2010 Zobacz profil autora
goro19
Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematówPost
Jak udowodnie ?? Ja tego nie musze udowadniać .. udowadniali to ludzie badając cale drzewa genealogiczne Very HappyVery Happy
Wto 22:36, 26 Paź 2010 Zobacz profil autora
MarcusProbus
Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 23
Przeczytał: 0 tematówPost
goro19 napisał:
Jak udowodnie ?? Ja tego nie musze udowadniać .. udowadniali to ludzie badając cale drzewa genealogiczne Very HappyVery Happy


Ja się tym zajmowałem, i wiem jak łatwo zbłądzić w genealogii, i jakie to jest kuszące, a w Niemczech nacjonalistyczny właśnie bardziej pokusa brała górę (Hitler i jego nordyckie korzenie z której strony)
Wto 23:18, 26 Paź 2010 Zobacz profil autora
Ryan
Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 56
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Rybnik

Post
MarcusProbus napisał:

A jeśli chodzi o wybitne jednostki to tak: Zjadę wsze wybitne dywizje SS które i tak były gówno warte, bo z takim zapleczem każdy może,


Hem, hem. Śmiałbym twierdzić, że jednostki Armii Niemieckiej, ze szczególnym uwzględnieniem szeroko pojętej Panzerwaffe, swoją największą wartość pokazały właśnie podczas działań obronnych, w drugim etapie wojny. Mogę cię zapewnić, że kwestia "zaplecza" pozostawała wtedy wiele do życzenia, do tego stopnia, że Niemcy zbierali z pobojowisk każdy wrak, mając nadzieję na znalezienie tam części zamiennych.

A z Polskich jednostek na zachodzie nie wymieniłeś chyba najważniejszej, czyli 1 Dywizji Pancernej (1st Polish Armoured Division) generała Stanisława Maczka, która wysławiła się przede wszystkim domknięciem kotła pod Falaise.

Wto 23:18, 26 Paź 2010 Zobacz profil autora
MarcusProbus
Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 23
Przeczytał: 0 tematówPost
Jeśli chodzi o D Panc. Maczka nie wymieniłem ich bo tylko runiesz musiał bym wymienić 1 "kościuszkowską" a je zestawiło w obwodzie, i jeszcze kilka jednostek (na szczeblu dywizji, brygad, pułków, batalionów, kompani, a nawet drużnym.

Jeśli chodzi, i jednostki Niemieckiej Armii. nie tylko pancerne, ale i Piechotę (zmech czy zmoto, górską), oraz desantowe szturmowe odziały to wszystkie miały podobne zabezpieczenie logistyczne, w drugim etapie wojny (rozpaczliwa defensywa z podniesionym czołem). ale czy 1DP maczka nie zbierała niemieckich czołgów i na nich nie walczyła?? czy nasze odziały kampanii wrześniowej, nie były w gorszej sytuacji logistycznej? a jak poszli na bagnety to Zmotoryzowani uciekali pod Berlin (sławetna 12 i 9 zmotoryzowana pod Bzurą doszczętnie rozbite.) to jeden z mnóstwa przykładów gdzie niemiecka bohaterska machina wojenna trafiał na ziarna piachu, pochodzące z Polskiej ziemi i ta doskonała machina zawodziła wtedy, wykrwawiając się powoli.
Wto 23:34, 26 Paź 2010 Zobacz profil autora
Witek/Szary
Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematówPost
Jezu człowieku. Czemu mam wrażenie, że jesteś fanatycznym nacjonalistą fundamentalistą? Tutaj nie toczy się spór, które wojska były "zajebistsze", tylko powyżej masz polemikę z Twoją teorią, że "dywizje SS były gówno warte".

A jeśli kogoś to ma ucieszyć, to ja zaraz napiszę Krzyśkowi Krukarowi, żeby tutaj wbił i napisał conieco o genealogii.

Bez propagandy proszę Smile
Śro 8:31, 27 Paź 2010 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum Historia - Rybnik 2010 Strona Główna » Kącik dyskusyjny / Historia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin